ПСУЛПСУЛ - це поліуретанова ущільнювальна стрічка, що саморозширюється, яка просочена спеціальним розчином на основі модифікованого акрилу. Застосовується при монтажі сучасних віконних конструкцій. Спеціальна акрилова пропитка значно покращує експлуатаційні характеристики стрічки, збільшуючи її стійкість до старіння. ПСУЛ є невід'ємною частиною технології створення 3-х шарового монтажного шва. Згідно ДСТУ-Н Б В.2.6-146:2010 " ІНСТРУКЦІЯ з проектування і влаштування ВІКОН ТА ДВЕРЕЙ" та ДСТУ Б В.2.6-79:2009 "ШВИ З'ЄДНУВАЛЬНІ МІСЦЬ ПРИМИКАНЬ ВІКОННИХ БЛОКІВ ДО КОНСТРУКЦІЙ СТІН" конструкція монтажного шва з паропроникними стрічками включає в себе, як правило, три шари, які мають різне функціональне призначення:

 • зовнішній - гідроізоляційний, паропроникний (ПСУЛ);
 • середній (центральний) - тепло-, звукоізоляційний (монтажна піна);
 • внутрішній - пароізоляційний (спеціальні паро- та гідроізоляційні стрічки).Монтажний шов у розрізі

   У свою чергу, 3-х шаровий монтажний шов (простір між віконною рамою і стіною) дає можливість прослужити віконній конструкції вірою й правдою протягом довгих років, уникаючи продувань і промерзань, пов'язаних з руйнуванням утеплювача в просторі між стіною і рамою вікна.

   Стрічку ПСУЛ можна використовувати з усіма будівельними матеріалами: бетон, цегла, сталь, дерево, пластик та іншими матеріалами. ПСУЛ - універсальна багатофункціональна стрічка. Стрічку застосовують для захисту рухомих і нерухомих стиків від води, шуму, холоду, від проникнення пилу та інших несприятливих факторів. Має стійкість до всіх кліматичних впливів: сніг, вітер, дощ, пил, шум, вібрація, холод, спека. Будучи паропроникною стрічкою, ПСУЛ забезпечує ефективну гідроізоляцію монтажного шва с зовнішньої сторони, та забезпечує свободний вихід повітря (пару) зсередини шва.

   Для її встановлення не потрібні ніякі особливі інструменти та обладнання. Єдиний нюанс - бажано дотримуватись певних умов експлуатації ПСУЛ стрічок. Приміром, перед монтажем слід очистити і знежирити всі грані швів і стиків. Поглинаючі ж поверхні слід завчасно обробити грунтівкою. При роботі будьте максимально уважними: поздовжні та кутові з'єднання ПСУЛ стрічки бажано виконувати точно встик. До того ж її не рекомендується витягувати або гнути на кутах, у віконних або дверних рамах.

   Незабаром після установки ПСУЛ почне розширюватися. Швидкість розширення стрічки прямо залежить від температури повітря і поверхонь, і чим вища температура, тим швидше ПСУЛ буде розширюватися. Категорично не рекомендується використання ПСУЛ з меншим максимальним розширенням, ніж вимагають конкретні умови, оскільки це неминуче призведе до формування протікань, видуванню вітром або видавлюванню стрічки піною. Таким чином, саме головне при використанні ПСУЛ - це правильно підібрати розмір стрічки.

Основні технічні характеристики ПСУЛ

Температура застосування -30°С +70°С
Коеффіцієнт паропроникності 0,15 мг/м*год*Па)
Гідропроникність гідронепроникна
Зливостійкість 600 Па
Термін експлуатації 10 років
Колір чорний, сірий
Пакування рулон

Переваги використання стрічок ПСУЛ:

 • cтійка до всіх кліматичних впливів;
 • не горюча;
 • не піддається впливу УФ випромінювання;
 • хімічно нейтральна;
 • залишається еластичною (пропитка стрічки не твердіє);
 • не піддається впливу цвілі і грибків;
 • не змінює своїх властивостей з часом.
Друк

ПСУЛ-300

ПСУЛ-300

ПСУЛ-300

Попередньо стисла стрічка для ущільнення монтажних швів з м'якої поліуретанової піни, просоченої дисперсією акрилату.

Головні властивості:

 • стрічка з еластичного пінополіуретану, просоченого дисперсією акрилату;
 • зливостійкість (DIN EN 1027) ≥ 300 Па (відповідає вимогам, що пред'являються до зливостійкості для класу навантаження 2, DIN 18542:2009). Досягаються показники ≤ 600 Па, залежно від ступеню стискання стрічки та ширини шву;
Друк

ПСУЛ-600

ПСУЛ-600

ПСУЛ 600

Стрічка для ущільнення монтажних швів з м'якої поліуретанової піни, просоченої дисперсією акрилату і містить допоміжні речовини і наповнювачі. Компонент системи тришарової ізоляції монтажних швів.

Головні властивості:

 • DIN 18542:2009, клас навантаження 1 (Інститут випробування матеріалів і виробничих технологій МПА Ганновер);
 • 10-річна гарантія функціонування (за умови дотримання інструкцій виробника)
 • зливостійкість (DIN EN 1027) ≥ 600 Па (перевищені вимоги до зливостійкості та повітропроникності, що містяться в нормах DIN EN 12207, клас 3);