Друк

MS-полімери - герметики нового покоління

MS-полімери - герметики нового покоління

MS-полімер (MS Polymer) або SMP (Silyl Modified Polymer) є основним компонентом сучасних гібридних клеїв і герметиків, які не містять у своєму складі ізоціонатів та розчинників. За своєю суттю MS-полімер є поліефірним з'єднанням (поліуретан) в структуру якого впроваджується силанольна (кремнійорганічна) група, яка, реагуючи з вологістю повітря, створює вбудовану кремнійорганічну структуру, одночасно вулканізуючи полімер. Тим самим полімер набуває стабілізуючих властивостей силіконового матеріалу, зберігаючи свої власні унікальні властивості.
Технологія використання силану для зшивки полімерів зародилася у 70-х роках минулого століття. Але протягом дуже довгого часу ця технологія була досить коштовною, у зв'язку з чим, використовувалася винятково в рамках військово-промислового комплексу і авіабудування європейських держав. Але на початку 80-х років у зв'язку зі збільшенням ринків споживання, з'явилась можливість зробити MS-полімер суттєво дешевшим.
На сьогоднішній день застосування клеїв та герметиків на основі MS-полімеру зростає колосальними темпами. Зберігаючи і посилюючи позитивні властивості поліуретанових герметиків (чудова адгезія до будь-якої поверхні, відмінна еластичність і міцність), матеріал набуває, або підвищує, стійкість до ультрафіолету, води, кислот, лугів, підвищених температур і т.п. критичних факторів. Тільки в Європі в індустріальному секторі відсоток споживання MS-полімерних клеїв-герметиків доходить до 65%, а в будівельній галузі до 80%, серед інших матеріалів.

Основні переваги клеїв і герметиків на основі MS-полімерів:

  • Підвищений термін зберігання (при відсутності вологи, як каталізатора, MS-полімери інертні і можуть зберігатися до 2-х років)
  • Зручність нанесення (стійка в'язкість в широкому діапазоні температур, відмінна екструдируємість навіть в холодних місцях)
  • Відсутність запаху (MS-полімери не виділяють такого неприємного запаху як меркаптан і ацетат)
  • Екологічність (MS-полімер не містить розчинників і безпечний у застосуванні для навколишнього середовища)
  • Швидка вулканізація (MS-полімер швидко твердне навіть при низьких температурах)
  • Фарбування (MS-полімер може бути пофарбований будь-якими фарбами "мокрим по мокрому", що ніяк не впливає на швидкість вулканізації)
  • Універсальність (MS-полімер має відмінну адгезію до всіх поверхонь без застосування грунтівок та праймерів)
  • Стійкість до впливу температур до +120° С
  • Не бруднить і не окисляє поверхні
  • Висока "волога міцність склеювання" (MS-полімери дозволяють домогтися необхідного ступеня фіксації вже відразу після нанесення)